2021 | kokkuvõte

Hahah ma pidin selle mingi aasta aega tagasi postitama, aga mul läks meelest ja nüüd see lihtsalt istus kannatlikult mu draft’is. :’)

Igatahes, ma teen kohe 2022 oma ka ära.

 1. Kui sa peaksid kirjeldama oma 2021. aastat 3 sõnaga, siis mis need oleks? Lockdown, ärevus, selginemine.
 2. Mille või kelle üle oled sa kõige tänulikum? Ma olen mega tänulik, et mu vanemad võtsid ette reisi Inglismaale jõuludeks ja mul avanes üle 2 aasta lõpus ometi võimalus neid näost-näkku näha ja aega veeta.
 3. Mida uut sa enda kohta avastasid? Et mul võib olla lowkey ADHD, mis tegelikult seletaks 99% miks ma olen selline nagu olen hahah.
 4. Millise saavutuse üle oled sa kõige uhkem? Et ma kõigest hoolimata suutsin esimese ülikooliaasta soliidsete hinnetega lõpetada ja seetõttu sain ülekantud praktika aastat sisaldavale kursusele. Tööl sain ka veits uhkemale ametikohale edutatud.
 5. Kõige parem uudis, mille said? Et vanemad tulevad jõuludeks külla.
 6. Kõige lemmikum külastatud koht aastal 2021? London. Ma viskan paar pilti ka kuhugi.
 7. Milline sinu isiklikest omadustest osutus kõige kasulikumaks sel aastal? Et ma olen endiselt piisavalt jäärapäine ja üritan kasvõi hambad ristis ebameeldivatest olukordadest välja rabeleda.
 8. Kes oli sinu number üks inimene, kellele said alati loota? Mul on ümber mega palju imelisi inimesi, kes alati mu jaoks olemas, kuid juba teist aastat on mu vastus, et see number üks inimene olin siiski mina ise.
 9. Mis uusi oskusi õppisid? Kuidas kirjutada uurimistöö reporte, kasutada RStudiot, Excelit, GIMPi + igast tööga seotuid asju ka. Kindlasti ka kuidas oma ärevust kontrolli all hoida.
 10. Millisest sündmusest oma lastelastele kindlasti räägiksid? Hahah sellest kuidas ma mingi 25km maha kõndisin lihtsalt sellepärast, et mere äärde jõuda. Kuna see üsna vahva lugu, siis võibolla kirjutan mingi eraldi postituse, et ikka tulevikus paremini mäletada.
 11. Kui keegi kirjutaks raamatu sinu aastast, mis žanris see oleks? Draama vms, sest aasta algus oli päris piinarikas koos tugeva tervise ärevusega ja pideva nutmisega.
 12. Mis oli aasta 2021 kõige tähtsam õppetund? Et on okei abi otsida ja see ei tähenda, et ma oleksin nõrk või ei saaks ise hakkama.
 13. Millistest vaimsetest takistustest jagu said? Ma mäletan nii selgelt seda momenti, kui olin oma toas ja tundsin nii lootusetult kogu selle järjekordse lockdown’i pärast, mil ei tundunud lõppu tulevat + mu health anxiety, mis üritas veenda, et mul on korraga peaaegu kõik maailmas leiduvad haigused. Ma mõtlesin kaua, et ma tulen sellest olukorrast ise välja, aga siis jõudis kuidagi kohale, et ma ei pea seda üksi tegema, sest selle jaoks on väljaõppinud spetsialistid olemas. Ja et abi otsimises ja teraapiasse registreerimises pole midagi häbiväärset ja mina, psühholoogia tudeng, peaks seda just eriti teadma.
 14. 5 inimest, kellega koos olemist nautisid kõige rohkem? Kõikide armsate inimestega, kellega oli lõbus ja tõid naeratuse näole.
 15. Milline oli sinu kõige suurem läbimurre karjääri põhiselt? Well, I’m a team leader now. 😀
 16. Kuidas sinu suhe perekonnaga arenes? Võiks tihedamini suhelda, aga ma ise olen lihtsalt täiesti kohutav sõnumitele vastamises v helistamises.
 17. Milline raamat või film mõjutas su elu sügavamõttelisel viisil? Raamatute ja filmide kohta ei oskagi öelda, aga ma lugesin mingi miljon research journal’it läbi, ja tihti oli selline “wow okay that’s interesting” mõte peas.
 18. Aasta 2021 kõige parem kompliment? Eeem ma vahepeal vaatan oma õlalihaseid ja olen nagu “damn gal”. 😀
 19. Milliseid pisiasju nautisid kõige rohkem oma igapäeva elus? Oh see tunne, kui tuled nt peale pikka ja tegevuste rohket päeva koju, tuba on mõnusalt soe ja külmikus on mineviku Viola teene tuleviku Violale – e eelmisest päevast ülejäänud lasagne. Ja siis viskad selle toidu korraks lihtsalt mikrolaineahju ja pärast sätid end lebosse mingit huvitavat seriaali vaatama.
 20. Mis lahedaid asju sa ise tegid (loomingulisel viisil) sel aastal? Meiki, sättisin tööl toote väljapanekuid.
 21. Millest sa mõtlesid sel aastal kõige rohkem? Kelleks ma suurena saada tahan hahah.
 22. Teemad, mille õppimist/uue info teada saamist kõige rohkem nautisid? Taaskord psühholoogia.
 23. Uued harjumused, mida hakkasid viljelema? Ma üritan uuesti järjepidevalt trennis käia, sest see pole hea ainult mu füüsisele, vaid ka vaimsele tervisele.
 24. Millist nõu annaksid oma 2021. a alguse iseendale, kui saaksid? Ära karda abi otsimist ja oma muredest/probleemidest rääkimine on okei.
 25. Kas midagi sinus endas või sinu elus tegi sel aastal kannapöörde? Ee kannapööret küll ei toimunud sel aastal. Või üldse mingeid suuri muutusi.
 26. Mis avaldas su elule kõige suuremat mõju aastal 2020? Eks ikka koroona, aga ka töö ja kool.
 27. Mis oli kõige sagedasem vaimne olek? Optimistlik.
 28. Kas oli midagi, mida tegid esimest korda elus? Pidin esimest korda elus pesumaja kasutama, sest pesumasin oli pidevalt katki. Esimest korda elus sai Londonis ka käidud (lõpuks isegi rohkem kui 1x). Ja esimest korda elus sai 25km maha kõnnitud lihtsalt selleks, et mere äärde jõuda. Totally worth it btw! A ma nägin hülgepoega ka esimest korda vabas looduses ja appppi kui armas ta oli.
 29. Mured, mis osutusid täiesti tarbetuks? Et ma pole piisavalt hea mõndades asjades, aga ma tihti tunnen, et teised usuvad minusse isegi rohkem kui ma ise.
 30. Mis kogemust tahaksid hea meelega uuesti kogeda? Mere ääres chillimist, see oli midagi mida ma nii igatsesin ja seega üks 2021 aasta highlights‘e.
 31. Parim kingitus, mille said? Ma tükk aega wireless bluetooth kõlarit tahtnud ja sain selle Eliselt ja Anililt jõuludeks.
 32. Kuidas sinu üldine väljavaade elule arenes? Ma reaalselt ei tea. Nagu ma ei tea, kuidas olla täiskasvanu ja kuidas oma elu elada. Nagu palun öelge, et ma ei ole ainus 25 aastane, kes niimoodi tunneb.
 33. Suurim probleem, millele lahenduse leidsid? Ma arvan, et aasta 2021 suurim probleem oli mu health anxiety (ja anxiety üldiselt) ja teraapiasse minek aitas väga tugevalt ja üllatavalt kiiresti.
 34. Kõige naljakam moment, millest mõtlemine sind endiselt naerma ajab? See, kuidas ma sõbraga kergelt spioone mängisime hahaha. Ma detailidesse ei saa laskuda, sest see on salastatud informatsioon. 😉 Tegelt mitte, aga võibolla kunagi teine kord.
 35. Aasta 2021 parim ost? Nutribullet, telefon (ja sellega sain kaasa tasuta earbuds’id).
 36. Üks asi, mida teeksid teisiti ja miks? Ma peaks oma emotsioone paremini reguleerima õppida, sest nt PMS’i pärast võin ma ajutiselt täiesti võimatuks inimeseks muutuda.
 37. Mille eest väärid patsutust seljale? Et ma suutsin poolteist kuud järjest iga freaking päev raamatukokku minna, et oma kooliasjad ära teha.
 38. Mis tegevusi tehes kaotasid ajataju? Meigi tegemine, seriaalide vaatamine, laulmine, trenni tegemine.

Võtame hetke, et reageerida 2021 soovidele/eesmärkidele hahah

2021

 1. Aasta 2021 kõikehõlmav teema? Endiselt võiks endasse rohkem uskuda ja ennast usaldada. – Selles vallas on endiselt arenguruumi.
 2. Mida sa tahaksid näha/ avastada/ uurida? Saaks no kasvõi korraks Eestissegi, et vanemaid, venda ja sõpru näha. – Nii kaugele kahjuks ei jõudnud, aga vähemalt sai siin veits ringi seigeldud.
 3. Kellega tahaksid rohkem aega veeta? Taaskord perekonna ja Eestis elavate sõpradega. – Pigem ei läinud plaanipäraselt, aga vähemalt sain vanematega jõulud koos veeta.
 4. Milliseid oskusi tahad õppida, arendada, selgeks saada? Meik, laulmine. – Meigi tegemises tegin küll päris korraliku arengu, vähemalt aasta alguses. Nüüd on ilmselt taandareng toimunud.
 5. Millist isiklikku omadust tahad arendada või tugevdada? Õppida ükskord aega planeerima. –Mul tunne, et seda ei juhtu kunagi. Milleks teha asju õigeaegselt, kui saab ka viimasel minutil, right.
 6. Milline sa tahaksid, et su igapäeva elu oleks? Elevust tekitav. – Võibolla tulevikus rohkem.
 7. Milliseid harjumusi tahaksid muuta, edasi arendada või lahti saada? Selle šokolaadi sõltuvuse võõrutamise võiks tõsisemalt ette võtta. – Damn girl life’s is too short anyway so enjoy your chocolate.
 8. Mida sa tahad saavutada karjääri-põhiselt? Võiksin üritada oma meigi IG kontole elu sisse puhuda ja võibolla leida töö, mis rohkem kuidagi psühholoogiaga seotud. – Yeah that didn’t happen either.
 9. Kuidas sa tahaksid mäletada aastat 2021, kui sa vaatad sellele 20 aasta pärast tagasi? 2021 võiks olla see aasta, kui elu uuesti normaliseeruma hakkaks ja ei tuleks mingid järjekordset katastroofi. Et inimesed. Et kõik inimesed mõistaksid, et igal meie teol on tagajärg. – Midagi nagu hullemaks vist väga ei muutunud, nii et seegi positiive vist?
 10. Number üks eesmärk aastal 2021? Olla enesekindlam. – See on veits selline kõikuv. Vahepeal ma olen max enesekindel, aga hetk hiljem olen täiesti kindel, et ma ei saa mitte millegagi hakkama.

Ja aasta 2022 …

 1. Aasta 2022 kõikehõlmav teema? Kui sa endasse usud, siis võid igasuguseid imelisi asju saavutada, just remember that.
 2. Mida sa tahaksid näha/ avastada/ uurida? Tahaks Londonisse praktikakoha leida ja reisida, nt kindlasti Eestisse ja kuhugi kindlasti veel.
 3. Kellega tahaksid rohkem aega veeta? Perekond, sõbrad.
 4. Milliseid oskusi tahad õppida, arendada, selgeks saada? Võiks selle meikimise asja uuesti käsile võtta näiteks. Ja jõukas järjepidevalt käia, ülikihvt oleks handstand ära õppida.
 5. Millist isiklikku omadust tahad arendada või tugevdada? Mul tavaliselt on siin vastuseks ajaplaneerimine, aga eelmisel aastal ma sain selgeks, et ma olen paras night owl ikkagi ja öösel suudan ma olla kõige produktiivsem. Nii et selle asemel, et sellele vastu võidelda, tuleb mul seda aktsepteeida ja enda huvides maksimaalselt ära kasutada.
 6. Milline sa tahaksid, et su igapäeva elu oleks? Positiivsust täis.
 7. Milliseid harjumusi tahaksid muuta, edasi arendada või lahti saada? Ma loodan, et jään jõukas aktiivselt käima.
 8. Mida sa tahad saavutada karjääri-põhiselt? Ma isegi ei tea täpselt, aga tahaks endale mingi huvitava ja väljakutseid pakkuva (tasuva!) praktika koha leida.
 9. Kuidas sa tahaksid mäletada aastat 2022, kui sa vaatad sellele 20 aasta pärast tagasi? Ma väga kõrgele oma ootusi ei säti, aga ma lihtsalt tahaks, et see aasta tuleks tunduvalt parem kui eelnevad.
 10. Number üks eesmärk aastal 2021? See “olla enesekindlam” kõlav endiselt hästi ja miski, mis vajab arenemist.

Ma tegelt tahtsin selle varem valmis kirjutada, aga millegi pärast otsustas wordpress mind ignoreerida ja ei laadinud midagi lahti. Aga siin ta on – järjekordse aasta kokkuvõte. Kas asi ainult minus või tegelikult need aastad mööduvadki hirmutavalt kiiresti?

Anyway, 2022, please be kind to me.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s