2020 | kokkuvõte

 1. Kui sa peaksid kirjeldama oma 2020. aastat 3 sõnaga, siis mis need oleks? Koroona, segadus, ülikool.
 2. Mille või kelle üle oled sa kõige tänulikum? Ma lihtsalt olen tänulik, et kõik mu kõige kallimad on terved ja neil läheb .. nii hästi, kui hetke olukorras võimalik.
 3. Mida uut sa enda kohta avastasid? See pole otseselt uus, pigem taas avastatud tõsiasi ja ma panen selle kirja, et edaspidi oleks koht, kuhu seda lugema tulla, et meelde tuletada: ma olen ülikehv ajaplaneerija kui asi puudutab tähtaegadega koolitöid.
 4. Millise saavutuse üle oled sa kõige uhkem? Et sain ülikooli sisse, kuigi ma arvasin, et olin avalduse sisseandmisega mega hiljapeale jäänud.
 5. Kõige parem uudis, mille said? Et sain ülikooli sisse. 😀
 6. Kõige lemmikum külastatud koht aastal 2020? See veits hell teema, sest ma pole siit linnast reaalselt aasta aega välja saanud. 😀 Thanks, corona.
 7. Milline sinu isiklikest omadustest osutus kõige kasulikumaks sel aastal? Et ma ei anna pingelistes olukordades alla ja et kui ma midagi ette võtan, siis viin asja lõpuni.
 8. Kes oli sinu number üks inimene, kellele said alati loota? Elise ja kuigi mul on mega toetav perekond ja sõbrad, siis sel aastal sain ma kuidagi eriti aru, et ainus inimene, kellele ma siin elus alati loota saan, olen mina ise ja see on täiesti okei.
 9. Mis uusi oskusi õppisid? Eee, ma suht õppisin, kuidas oma läpakat rebootida, kui see Windowsi pärast omadega lappesse läks. Aaa, ma oskan veits juba RStudiot kasutada hehee (kasutame graafikute jms tegemiseks, aitab statistika andmete kirjeldamisele kaasa).
 10. Millisest sündmusest oma lastelastele kindlasti räägiksid? See aasta oli reaalselt mingi mega sõge aasta, millest võib vabalt raamatu kokku kirjutada (keegi tõenäoliselt juba teinud). Nagu kas te mäletate veel seda, et aasta algul oli peamine mure Austraalia pärast, sest seal olid need meeletud metsapõlengud. Hetkel on nagu metsapõlengud what? Ja sõnasid “koroona”, “mask”, “karantiin” ja “lockdown” kuuldes jookseb kõrvast soliidselt virtsavett.
 11. Kui keegi kirjutaks raamatu sinu aastast, mis žanris see oleks? Ma ei ütleks, et raamatu peale aega peaks raiskama, ühest haikust piisab küll. Minupoolse näite leiad pildil nende vastuste lõpust, sest kui ma selle siia kirjutan, ajab see küsimuste numbrid lappe.
 12. Mis oli aasta 2020 kõige tähtsam õppetund? Psühholoogia õppekava jms tutvustaval nädalal toonitati, et “alati mõtle kriitiliselt” ja teine õppetund on see, et ära jäta asju viimasele minutile, kui just varakult närvivapustusse ei taha surra.
 13. Millistest vaimsetest takistustest jagu said? Okei, siit tuleb kõige lamedam vastus, aga ma vihkan helistamist võõrastele numbritele (aka kui vaja tähtsaid asju ajada) ja olude sunnil pidin ma seda üks hetk tohutult palju tegema ja ma sain hakkama. 😀
 14. 5 inimest, kellega koos olemist nautisid kõige rohkem? Näost-näkku Elise, Anil ja mõned kolleegid, kellega oli tore ja sai nalja, virtuaalselt kõik mu armsad, kes viitsisid minuga videokõnesid teha. Boonusena, Elise ja Anili maailma numpsikuim kiisu, kes pole küll inimene, aga läheb sellegi poolest arvesse.
 15. Milline oli sinu kõige suurem läbimurre karjääri põhiselt? Endiselt ootan.
 16. Kuidas sinu suhe perekonnaga arenes? Mm, me rääkisime vähem kui eelmistel aastatel, sest ma elan siin mingis omas kummalises rütmis ja kui mul selline meh tuju, siis ei viitsi teisi sellega vaevata ka, aga nagu üleüldiselt on kõik väga timm.
 17. Milline raamat või film mõjutas su elu sügavamõttelisel viisil? Okei, see veits ebaaus, aga ma väga pole muid raamatuid vist lugenud ja kõik psühholoogia õpikus loetud teemad annavad sellise reaktsiooni nagu “wow oota mida?!”
 18. Aasta 2020 kõige parem kompliment? Eem, mu kulmud, küüned ja juuksed on saanud päris palju komplimente hehe. Ja kõik mu enda isiklikud, mitte võltsid. 😀
 19. Milliseid pisiasju nautisid kõige rohkem oma igapäeva elus? Siis kui oled lõpuks üksi kodus ja saad laulda; kui on täiega palju aega, et meigi kallal vaikselt nokitseda; et siin oli isegi päris palju päikeselisi ja soojasid päevi.
 20. Mis lahedaid asju sa ise tegid (loomingulisel viisil) sel aastal? Meiki, joonistasin.
 21. Millest sa mõtlesid sel aastal kõige rohkem? Koroonast ja kogu sellest situatsioonist tõenäoliselt, tervisest.
 22. Teemad, mille õppimist/uue info teada saamist kõige rohkem nautisid? Psühholooooooogia!
 23. Uued harjumused, mida hakkasid viljelema? Ma olen ka selle brittide tüütu kombe üle võtnud, et kui tööpäev läbi saab ja kõik oma teed hakkavad minema, siis enne seda on “I’ll see you on …” ja siis hakkavad kõik paaniliselt graafikut meelde tuletama, et millal uuesti näeme hahah.
 24. Millist nõu annaksid oma 2020. a alguse iseendale, kui saaksid? Hahah, hoia oma piip ja prillid, sest sa ei kujuta ettegi, mis shitshow ees ootab. 😀
 25. Kas midagi sinus endas või sinu elus tegi sel aastal kannapöörde? Mitte konkreetselt kannapööret. Üldiselt oli suht meh aasta, ainus highlight on * sajandat korda * ülikoooool.
 26. Mis avaldas su elule kõige suuremat mõju aastal 2020? Koroona.
 27. Mis oli kõige sagedasem vaimne olek? Ärev.
 28. Kas oli midagi, mida tegid esimest korda elus? Tõenäoliselt esimene november, mil sain terve kuu väljas nahktagiga käia ja esimene detsember, mil sain 98% nahktagiga väljas käia. Õppelaenu taotlemine.
 29. Mured, mis osutusid täiesti tarbetuks? Ei olnud vist väga tarbetuid muresid, kõik olid õigustatud.
 30. Mis kogemust tahaksid hea meelega uuesti kogeda? Kusjuures vist ei olegi väga midagi sellist.
 31. Parim kingitus, mille said? Max La Manna “More plants, less waste” raamat Eliselt ja Anililt. Nagu reaalselt, rusikas silma auku. Ma nii elevil ja motiveeritud, et järjest rohkem keskkonna sõbralikumaid valikuid teha.
 32. Kuidas sinu üldine väljavaade elule arenes? Realistlikumaks.
 33. Suurim probleem, millele lahenduse leidsid? Mul on tunne, et ma pole neile probleemidele ikka veel sajaprotsendilist lahendust leidnud.
 34. Kõige naljakam moment, millest mõtlemine sind endiselt naerma ajab? See üks konkreetne nädal, kui järsku peaaegu igapäev mingid kutid minuga tutvust tahtsid teha. Ei enne ega pärast pole sellist olukorda väga tekkinud.
 35. Aasta 2020 parim ost? Beaty Bay x NikkieTutorials lauvärvipalett. Reaalselt üliilusad värvid £25 eest ja pmts igapäevaselt kasutuses; e-luger, küünte geellakkimise komplekt.
 36. Üks asi, mida teeksid teisiti ja miks? Oleks veits aktiivsem oma meigipiltide Instagrami postitamise osas, sest kui ma tahan sinna elu sisse puhuda, siis kord kahe kuu tagant ei ole piisav.
 37. Mille eest väärid patsutust seljale? Olgem ausad, see aasta on ikka suht jama olnud (lõhna-maitsemeelte kaotus, koondamine ühest kohast jms) ja kõige selle juures suutsin ma ikka positiivseks jääda.
 38. Mis tegevusi tehes kaotasid ajataju? Lugemine, seriaalide vaatamine, meigi tegemine, jooksmine,

Võtame hetke, et reageerida 2020 soovidele/eesmärkidele hahah

 1. Aasta 2020 kõikehõlmav teema? Endasse rohkem uskumine. – Ma arvan, et see suht korda läinud.
 2. Mida sa tahaksid näha/ avastada/ uurida? Tahaks rohkem maailma näha, reisida. – RIP.
 3. Kellega tahaksid rohkem aega veeta? Eestis elavate sõprade ja pereliikmetega, aga see hetkel kahjuks suht võimatu. – Tõepoolest suuuht võimatu.
 4. Milliseid oskusi tahad õppida, arendada, selgeks saada? Mul on paaaaaalju ruumi veel jumestusalal areneda. – Ma ütleks küll, et olen arenenud.
 5. Millist isiklikku omadust tahad arendada või tugevdada? Spontaansust. – See ka vist üsna okei.
 6. Milline sa tahaksid, et su igapäeva elu oleks? Rutiinivaba. – Pigem on.
 7. Milliseid harjumusi tahaksid muuta, edasi arendada või lahti saada? Ma tahaks lahti saada harjumusest (sõltuvusest) iga goddamn päev šokolaadi süüa. – Well, võibolla proovime järgmine aasta uuesti.
 8. Mida sa tahad saavutada karjääri-põhiselt? Ma tahaks seoses jumestuskunstiga kuhugi kaugemale jõuda (mis pole väga raske väljakutse, arvestades, et hetkel ma olen suht ei-kusagil sellega.) – Tüdruk, come on, ole veits aktiisem oma IGs siis vähemalt, eks.
 9. Kuidas sa tahaksid mäletada aastat 2020, kui sa vaatad sellele 20 aasta pärast tagasi? Ma tahaks 20 aasta pärast mäletada seda, et aasta 2020 oli see pöördepunkt, tänu millele on maailm veel 20 aasta pärast olemas, elamiskõlbulik ja paremuse poole liikuv, mitte tuumasõdadest ja jumal-teab-veel-millest laastatud tühermaa. – Ma nagu väga ei oska kommenteerida seda.
 10. Number üks eesmärk aastal 2020? Olla kõige õnnelikum mina. – Pigem ei olnud kõige õnnelikum mina.

2021

 1. Aasta 2021 kõikehõlmav teema? Endiselt võiks endasse rohkem uskuda ja ennast usaldada.
 2. Mida sa tahaksid näha/ avastada/ uurida? Saaks no kasvõi korraks Eestissegi, et vanemaid, venda ja sõpru näha.
 3. Kellega tahaksid rohkem aega veeta? Taaskord perekonna ja Eestis elavate sõpradega.
 4. Milliseid oskusi tahad õppida, arendada, selgeks saada? Meik, laulmine.
 5. Millist isiklikku omadust tahad arendada või tugevdada? Õppida ükskord aega planeerima.
 6. Milline sa tahaksid, et su igapäeva elu oleks? Elevust tekitav.
 7. Milliseid harjumusi tahaksid muuta, edasi arendada või lahti saada? Selle šokolaadi sõltuvuse võõrutamise võiks tõsisemalt ette võtta.
 8. Mida sa tahad saavutada karjääri-põhiselt? Võiksin üritada oma meigi IG kontole elu sisse puhuda ja võibolla leida töö, mis rohkem kuidagi psühholoogiaga seotud.
 9. Kuidas sa tahaksid mäletada aastat 2021, kui sa vaatad sellele 20 aasta pärast tagasi? 2021 võiks olla see aasta, kui elu uuesti normaliseeruma hakkaks ja ei tuleks mingid järjekordset katastroofi. Et inimesed. Et kõik inimesed mõistaksid, et igal meie teol on tagajärg.
 10. Number üks eesmärk aastal 2021? Olla enesekindlam.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s